Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Naistelehe lemmik - Saaremaa Moskva täissuitsuvorst

Jupp kõige paremat suitsuvorsti!

(Naistelehe toimetuse suitsuvorstide TEST)

Kui igasuguste vürtside ja lisanditega rikastatud suitsuvorstid kipuvad olema pigem ühe hooaja kaup, siis vana hea Moskva täissuitsuvorst püsib eestlaste vankumatu lemmikuna juba aastakümneid. Ent milline «moskvalane» on parim?

Kuidas testisime? Suitsuvorste testides pöörasime tähelepanu vorstijupi väljanägemisele, lõhnale ja konsistentsile. Plussi said vorstid, mis on mõnusalt suitsuse lõhna ning mekiga ja paraja portsu pekitükkegi kiitsime heaks. Võtsime arvesse sedagi, et üks kvaliteetne Moskva vorst võiks sisaldada kolmveerandi jagu sea- ja veerandi jagu veiseliha.

 

VÕITJA - Saaremaa Moskva täissuitsuvorst (10/10)
Hind Rimis 2.85 (270 g)
See vorst teeb teistele pika puuga ära. Kena tumeda ilmega vorstijupp. Lõhn, mis ninna tungib, lausa sunnib seda ampsama. Hea, kergelt suitsune hõng. Maitse on pisut hapukas. Amps tundub hea ja liharikas. Soola on parasjagu ja maitseained ei tapa lihamekki. Pekiga on mõistlikult ümber käidud. Mõnusa tummise ja tugeva konsistentsiga. Sööks meelsasti veelgi.

 

Maks ja Mooritsa Moskva täissuitsuvorst (5/19)
Hind Coopis 2.69 (240 g)
Lahti lõigatud vorst näeb hea välja – pekitükid on näha, aga need tunduvad paraja suurusega ega ehmata pekivihkajaidki söögilauast eemale. Süüa sünnib ja keegi vorstiviilu suust välja ei sülita. Suitsulõhna on tunda, aga see võiks täissuitsuvorstil pisut intensiivsemgi olla. Maitses pole tasakaalu. Mekib natuke liiga «rasvaselt» ja pekiselt. Konsistents on pisut pude, ootaks natuke «tihedamat» tükki.

 

Nõo Lihavürsti Moskva täissuitsuvorst (4/10)
Hind Coopis 1.99 (250 g)
Välimus on kena ja tekitab õigustatult (l)ootuse, et tegemist on ehk hea ampsuga. Suitsulõhn ja üldse lõhn on sel vorstijupil väga tagasihoidlik, peaaegu olematu. Suhu jääb kummalisel kombel isegi mitte pekimaitse, vaid on tunne, nagu oleks äsja lusikatäie võid alla neelanud. Ei tekita mingeid emotsioone ega maitseelamust.

 

Oskari Moskva täissuitsuvorst (4/10)
Hind Prismas 3.69 (210 g)
Vorstijupp näeb hea välja – nostalgiliselt krobelise kooriku ja pisikeste mõnusate pekitükkidega, mida tundub silmaga hinnates olevat parasjagu. Nii välimus kui ka maitse on pekised. Moskva vorstis muidugi peabki pekki sees olema. Aga kas pekimaitse just see kõige enam keelele jääv mekk peab olema? Suitsusust ootaks samuti enam. Hindki on üsna soolane.

 

Wõro Moskva täissuitsuvorst (4/10)
Hind 2.19 (350 g)
Söödav ja võileiva peale panna kõlbab küll. Suitsulõhna pole ollagi. Ninna jääb pigem peki olemasolu kinnitav aroomilaadne asi. Maitse on rasvane, mittemidagiütlev ja iseloomutu. Suured pekitükid ehmatavad mõne sööja esimese hooga laua äärest kaugele. Süües jääb suhu esmalt rasvamekk, seejärel ilmub keelele ka lihamaitse. Tootes on 26%, kanalihamassi, 24% veise- ja 20% sealiha. Üksmeelne arvamus on, et vorst pole otseselt halb. Aga suurt midagi Moskva-nimelisele tootele omast sellest väga ei leia.

 

NAISTELEHT nr 48 (710), 27. november 2019

Toimetaja TRIIN RAESTIK
FOTOD: TIINA KÕRTSINI, STANISLAV Test MOŠKOV, DEPOSITPHOTOS