Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Pere ja Kodu maitsetest - Lapsepõlvemaitsed

Kõik, kes me olime lapsed ja tiinekad neil kaunitel 90datel, kui linnapilti siginesid igas vormis toidukraami müüvad “putkad”, teavad täpselt millisest lapsepõlvemaitsest juttu on. Kahe veidra saiapooliku vahel juustukooriku all kuumanud pihv koos lõugapidi alla voola majoneesise porgandi-kapsasalatiga “burger” on meile jäänud meelde kui esimene vabaduse tuuleõhk kaua kinni olnud riigis.

 

Need pihvid ja neile varsti poeletil kaaslaseks siginenud lihapallid olid toonases kasinuses ja värvituses kui läänemaailma poolt meile saadetud majakas, mis andis mõista, et midagi on juhtumas, midagi ilusat ees ootamas. Ulmelisena tundus see toit, mille sai varem nägemata pakendist võttes panna vaid korraks pannile või ahju ning valmis ta oligi: juba kõigega maitsestatud, läbikomponeeritud suutäis head lihakraami. Me sõime seda pihvi ja neid lihapalle kõigega ja pidevalt.

 

Aeg, mis on möödunud, on aga tsementeerinud ühe teadmise: ajastul kui toidust on saanud kunstivorm, tervislikkusest elustiil ja maailmamaitsetes saab seigelda kodudiivanilt tõusmata ei ole “vana ja hea” pihv ja lihapall kuhugi kadunud. Mis on aga muutunud on nende maitsed ja koostis. Maitsed on läinud puhtamaks, peenemaks, sisu aga tervislikumaks – soola ja muude lisandite hulk on alanenud pea olematuks.

 

Kellele ei meeldiks lihapallid

 

Kuid olenemata ajaloost ja maitseeelistustest ei ole maailmas ühtegi inimest kellele ei meeldiks lihapallid. Olgu need “pallid” itaaliapäraselt kreemises tomatikastmes serveerituna spagettipadjal, olgu nad Rootsi kodudes kaaslaseks kreemisele kartulipudrule pruunis kastmes hautatuna või hulpigu nad tšillist ja ingverist “kuumaks” aetud leemes mõnes Bangkoki tänavarestoranis, ei ei suuda öelda neil maitsetele keegi.

 

Tänasel keerulisel ajal võiks frikadellid leid koha sügavkülma mõnes sahtlis ja pihvid, lihapallid külmikuukse sahtlis. Hea haarata, kui nälg näpistab või pere nuiab midagi kodust, kuid siiski maitserikast. Head katsetamist!

 

----------------------------------------------------

Maitsearvustused/ Testivastused

 

Mida aga arvavad Saaremaa Lihatööstuse pihvidest, lihapallidest ja frikadellidest tavalised inimesed tänavalt?

 

Lauri (38)

tootedisainer

 

Igal elualal on kõige olulisemad need toorained, vahendid, mis on multifunktsionaalsed ehk mida saab kasutada paljude asjade loomisel ja kokku panemisel. Frikadellid on üks selline toode, millest on võimalik valmistada terve lai ring erinevad kiirelt valmivaid toite – suppe, hautiseid, kastmeid, taignaid ja väga palju muud. Tegemist on ühe korraga nii tooraine, poolfabrikaadi kui ka valmis toiduga. Puhtalt tagavarade mõttes peaks igas kodus paar pakki frikadelle ikka sügavkülmas ootel olema. Saaremaa Lihatööstuse frikadellid on naturaalsed ja kvaliteetsed lõuendid, millele ehitada erinevaid maitsvaid toogasid – kummalisel kombel sobivad need pallid ka Aasiapärastesse ja India roogadesse.

 

Pisut teine lugu on aga juba varem valmis küpsetatud lihapallide ja nende lapikute kaaslaste pihvidega. Kuna nende maitse on läbiküpsetamisega tsementeeritud, siis on nende kasutusala pisut kitsam, aga … pole midagi mõnusamat kui astuda kerge näljaga külmiku juurde ja haarata pakendist paar-kolm lihapalli ja need lihtsalt ära süüa. Saaremaa Lihatööstuse lihapallid on hõrgu mekiga, kus tänu vähesele soolale on tunda liha ja selle lisandite mekki. Samuti on suus tunda liha õiget tekstuuri ehk siis lihapall ei ole täiesti pastaks aetud lihamassist küpsetatud. Täiesti omaette lõunaoote saab kui lasta lihapallid mikrouunis soojaks ja serveerida neid 30% hapukoorega, lihtne, kuid alati maitsev.

 

Veiselihapihvid on ehk kõige kitsama “kasutusraadiusega”, kuid mis põhiline: maitselt on need pihvid ausad ja liharikkad. Kuid kui on üks soovitus, siis alati tasub neid pihve süüa soojalt, sest veiselihas peidus olev rasv on külmalt pisut “liiga” tugeva maitsega … soojalt aga annab see sama rasv oma umamiga pihvile tema tõelise maitse. Head katsetamist!

 

Merike (54)

politseiuurija

 

Pihvid
 

Muljetavaldav koostis! Tavaliselt on pihvide koostisainetenimekiri arusaamatu ja lohisev - küll on seal pikk rida E-aineid ja veel pikem rida igasuguseid stabilisaatoreid. Siin aga näen nimekirjas asju, mis on loogilised ja võiksidki pihvi sees k tegelikult olla. Loomulikult kajastub naturaalsus ka maitses. Kui kõik ajavad tänapäeval valgurikkaid tooteid taga, siis neis pihvides on saja grammi peale pea poole rohkem valku kui näiteks kodujuustus, mida peetakse valgurikkaks.

 

Veisepihvid
 

Üldiselt sisaldavad poolfabrikaadid väga palju soola. Mõlemal neist on soola tunduvalt vähem kui konkurentide toodetel. Maitse ja tervislikkuse poolest eelistan ise alati veiseliha pihve, sest siin on vähem rasva ja veelgi vähem soola. Mulle tundub, et need pihvid sobiksid hästi näiteks võileiva peale. Eriti hästi just siis kui paned hästi korraks viilu juustuga pannile või grilli peale.

 

Frikadellid
 

Frikadellid võiksid igas kodus sügavkülmas igaks juhuks valmis olla ja kui ise teha ei viitsi, siis on Saaremaa kodused frikadellid heaks asenduseks. Neist saab ka hea täidise näiteks isetehtud pelmeenidele või lihapirukatele. Ajavõit on tohutu!

 

 

Mikk (26)

suunamudija ja influencer

 

Saaremaa lihapallid

 

Üldiselt ei tohiks olla maailmas ühtegi inimest, kellele ei meeldi lihapallid. Muidugi, erandiks ilmselt need, kes liha üldse ei söö, kuid ka neil soovitaksin tõsiselt kaaluda vähemalt Saaremaa lihapallidele erandi tegemist. Lihtsalt niivõrd maitsvad!

 

Kui tavaliselt on lihapall üks üldiselt ebamäärane mass, mis vormitud palliks, siis Saaremaa lihameistrid on küll teinud ühe mõnusa lihase palli. No ja mis sa hing veel oskad tahta muud, kui et nendesse pallidesse panna sisse toorjuust? Õnneks on seda tehtud ja maitsvast on saanud veelgi maitsvam - Saaremaa lihapallid toorjuustutäidisega.

 

Maitseid on muidugi erinevaid – kui peres on hinnas pisut pehmem maitse, siis soovitaksin laua katta toorjuustuga lihapallidega. Kui aga otsitakse taga pisut tummisemat maitset on paslik ajada ahjus või pannil soojaks tavalised lihapallid. Ja lapsevanemana pean hoiatama, et otsa saavad need igal juhul: täidisega või mitte, soojad või külmad.

 

Saaremaa frikadellid

 

Pisikesed mõnusad lihapallid, mis lausa kutsuvad suppi tegema. Prae ja pane suppi, lisa supile külmalt ja keeda – tulemus on igal moel peaaegu tipprestorani vääriline. Ja täpselt sama okei on need ka lihtsalt kastme sees serveerida. Ja no lepime kokku, et kui sa neid frikadelle väga kiiresti pannilt supi või kastme sisse ei pane, kaovad nad niisama justkui õhku. Sest kokkuvõttes - kellele ei meeldiks lihapallid? Olgu tegemist suure ja täidisega lihapalliga või väikese lihapalliga, mida frikadelliks kutsutakse.

 

Head isu!

Allikas: Pere ja Kodu, aprill 2020