Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Saaremaa ettevõtjate toel saadi Kuressaare lossi sissekäigu kohal liikumatult püsinud langevõre liikuma

Filmi “Apteeker Melchior” võtted toimuvad oktoobris ka Saaremaal, kus Kuressaare linnuses ja Archebaldi keskuses filmitakse enam kui kahe nädala jooksul terve hulk episoode. Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnevast “Apteeker Melchiori” keskaegsete krimipõnevusromaanide sarjast vändatakse mängufilmide triloogia, mille 13. juulil alanud võtted kestavad režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel selle aasta lõpuni. 

Lossis on plaanis filmida dormitooriumis, põhjabastioni väravakäigus ja sepikojas. Lossi haldava Saaremaa muuseumi jaoks tekitab aga elevust plaan filmi tarbeks uuesti liikuma panna lossivärava langevõre, mis aastate eest esimese langetamise ajal kinni kiilus.

Saaremaa ettevõtjate poole pöördus Kalev Smidt Filmiprojekti "Apteeker Melchior" võtteplatside osakonna juht sooviga filmivõtete jaoks Kuressaare Linnuse langevõre tööle panna. Üleskutse toetusele osutus edukaks ja summa langevõre parandamiseks on tänaseks koos. Ettevõtmist toetasid:

1

Terje Nepper

Arensburg OÜ

2

Andres Sooniste

Salva Kindlustuse AS

3

Ardon Kaerma

Tulipunane OÜ

4

Urmas Pau

EstAgar OÜ

5

Fred Siimpoeg

Saare Fishexport OÜ

6

Robert Pajussaar

Kalla Mööbel OÜ

7

Kaie Rõõm-Laanet

Saaremaa Lihatööstus OÜ

8

Grete Pastak

KG Partners OÜ

9

Reene Meschella

Ristorante la Perla

Tänaseks on Kuressaare linnusevärava langevõre õgvendatud, värske tõrvaga immutatud ja oma kohale tagasi seatud. Arens Ehituse töömees Karel Raudsepp lõi võrele sisse veel viimased sepisnaelad ja tegi vintsi katsetused. Kõik toimib - filmivõtted saavad alata.

Allikas: Saarte Hääl