Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Bussijaama KaSa pakub kapsaid sardelliga

Bussijaama KaSa pakub kapsaid sardelliga

Saaremaa Lihatööstus on astumas suurt sammu oma tarbijaile lähemale pilke püüdva ja uhiuuena kiiskava müügiautomaadi abil. "Mõtlesime, kuidas luua meie tarbijatele turva-tunnet ehk sidet selle ajaga, kui kõik meie ümber oli veel normaalne," räägib Saaremaa Lihatööstuse turundusjuht Kersti. Juhatuse liige Kaie meenutab ajurünnakuid, kus üks töötaja ütles, et miks mõelda eilsest päevast, kui võib minna ju veel kaugemale ehk nõukaaega.

Lihtne öelda, aga mitte ellu viia

"Kuigi tema mõtles seda irooniliselt, hakkasime sellest mõttest kinni," naerab Kaie. "Ja otsustasimegi pakkuda nõukaaegset bussijaamade klassikat ehk kapsaid sardelliga, aga müügiautomaatide abil otse tarbijale ning panna sellele automaadile nimeks Bussijaama KaSa."

Selgus, et automaate, mis oleksid võimelised korraga vorsti ja kapsast serveerima, Eestis keegi ei vahendagi. Lõpuks leiti Šveitsist Baseli lähedalt tehas, mis tarnib Saksamaa turule Bratwursti serveerivaid automaate.

Automaat võeti praktiliselt pulkadeks lahti ja Saaremaa mehed ehitasid selle põhjalikult ümber. Näiteks mahuti, mis vorste soojas hoiab, on asendatud perkolaatoritega (suured termosed) ning kapsa haarats alt avaneva kulbiga, mis ongi Saaremaal leiutatud. "Ma ei usu, et kusagil maailmas veel sellist imeasja on," ütleb Kaie.

"Kulbi osas peab veel nuputama, sest praegu tuleb liiga palju vedelikku kaasa," tähendab Kersti. "Aga eks seegi ole nostalgiline väljakutse – et kuidas endale mitte peale lödistada."

Sardellid on nõukaprooviga

Suur väljakutse oli sardellile õige maitse leidmine. Tänapäeva sardellid on palju lihasema maitsega ning sai proovitud nii- ja naapidi, aga ikka polnud see. Siis tuli appi õnnelik juhus. Ühe töötaja onu, kes sõidab Soomes rekaga, oli nõukaajal bussijuht ja tema soovitas sardelle vähemalt pool päeva soojas vees leotada. "Proovisime ja läkski maitse paika! Räägi inimestega!" naerab Kaie.

Nüüd lähevad masinasse juba eelhüdreeritud ehk maakeeli öeldes kümme tundi 40-kraadises vees leotatud sardellid.

Eilseni sai automaat valu Saaremaa Lihatööstuse sööklas, et kitsaskohad välja selgitada, aga juba tänasest on kõik oodatud sardellile ja kapsale lihatööstuse Pika tänava poes.

Portsjonid on kolmes suuruses – kas ühe, kahe või kolme sardelliga ning igale sardellile lisab automaat 30 grammi kapsast. Esimese päeva tutvumishind on 10 senti sardelli eest, edaspidi hakkab sardell maksma 50 senti. Maksta saab nii kaardi kui ka müntidega.

Paari aasta pärast on take-away sardell hapukapsaga saadaval ööpäevaringselt enam kui sajas asustatud punktis üle Eesti.

Head esimest aprilli!

 

Saarte Hääl