Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Kriisiaeg paneb toidutootjad loovalt mõtlema

Koroonaaeg on oma jälje jätnud nii suuremate kui väiksemate tootjate tegemistesse.  Need, kes ekspordivad, on pidanud ekspordimahtude arvelt oma müüki kokku tõmbama, sama paljud on ärajäänud ekspordi arvelt koduturul müüke hoopiski kasvatanud. Väiketootjad aga panevad pead tööle, kuidas koduturul mahte hoida ja ka kasvatada.

Ehemaitse.ee tegi juttu nii väiksemate kui suuremate tootjatega, et uurida kuidas neil see keerukas kevad möödunud on.

Saaremaa Lihatööstus OÜ juhatuse liige Kaie Rõõm-Laanet tunnistab, et ettevõtte jaoks on pandeemia aeg olnud emotsionaalselt pingeline. “Töökorralduslikud väljakutsed, kus töölt võis puududa pea poolsada töötajat ja kaitsevahendite kriis panid juhtide organiseerimisvõime proovile. Sellest hoolimata ei peatunud tootmine hetkekski ja suutsime tellimused täita, kaasates abikäsi ka väljaspoolt. Tööstuses koondamisi pole me tegema pidanud ja seda ei ole plaanis ka tulevikus.“

Majanduslikus mõttes võib Saaremaa Lihatööstus eelmise aastaga rahule jääda. “Pidime tegema ka raskeid otsuseid ja sulgema mõned lihaletid. Tänaseks on need otsused end õigustanud ning loonud eeldused uuteks müügikanaliteks “, lisab Rõõm-Laanet.

Eelmisel aastal halvatud HoReCa sektor ja eksport vähendasid mõnevõrra käivet, kuid näitavad piirangute leevenedes tasapisi taastumise märke. „Positiivne on, et meie uued, eelkõige aurutatud tooted on hästi vastu võetud ja turul oma kohta leidmas. Üllatavalt paranes osakondade vaheline koostöö ja sisekommunikatsioon.“

Nõudlus siseturul endiselt alles

Suurimat rahulolu valmistab aga see, et vaatamata tihedale siseturu konkurentsile on nõudlus Saaremaa Lihatööstuse toodete järele olemas. „Töötame igapäevaselt selle nimel, et meie valmistatud lihatooted eestlaste toidulauale jõuaksid,“ kinnitas Rõõm-Laanet.

Juhatuse liikme sõnul on igasuguse kriisi tingimustes oluline tagada oma saare ja riigi elanikkonna igapäevane varustamine toiduainetega ja on kordaminek, et ka Saaremaa Lihatööstus saab sellesse panuse anda.

Kindlasti kinnitas kriisiaeg Rõõm-Laaneti ütlust mööda taaskord tõsiasja, et töötajad on ettevõtte suurim vara ning nende tervis ning selle kaitse kõige olulisem. Tänu heale koostööle Kuressaare haiglaga on hästi käivitunud ka töötajate vaktsineerimine.

Refereetitud lehelt Ehemaitse.ee