Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

Jaapani suursaadik Hajime Kitaoka külastas Saaremaa Lihatööstust

Esmapäeval, 26. juulil kahepäevasele visiidile saabunud suursaadiku jaoks oli see teine külaskäik Saaremaale.

 

Nagu mullu, külastas suursaadik ka tänavu Kuressaare haiglat. Samuti tutvusid Hajime Kitaoka ja poliitika valdkonna spetsialist Hiroshi Takenaka Kuressaare perearstikeskuse ja Saaremaa Valsi hooldekoduga. Teisipäeval külastas suursaadik Saaremaa vallavalitsust, sügisel avatavat riigigümnaasiumi Kuressaares, laevaehitusfirmat Baltic Workboats ja Saaremaa Lihatööstust.

Lihatööstuses said külalised ülevaate nii toodetest, viimase aja investeeringutest kui ka tootmisprotsessist.

Suursaadik Hajime Kitaoka proovib, kuidas maitseb Saaremaa Lihatööstuse külmsuitsu veiseliha.

"Oleme tegutsenud selle nimel, et Jaapaniga kontakte luua ning tulevikus sinna oma toodangut eksportima hakata," ütles Saaremaa Lihatööstuse juhatuse liige Kaie Rõõm-Laanet. "Seni puudub Eesti ja Jaapani vahel aga lihatoodete eksportimiseks vajalik tunnustus. Need protsessid on pooleli." Rõõm-Laaneti sõnul on tunnustuse saamiseks vajalik Jaapani pädeva asutuse visiit ettevõtte hindamiseks, mida veel toimunud pole. "Suursaadiku külastus annab meile võimaluse seda teemat käsitleda ning loodetavasti ka protsessi kiirendada," lausus Rõõm-Laanet.

Lihatööstuse ekspordi müügijuht Miko Tasa avaldas lootust, et Saaremaa lihatööstuse tooteid saab Jaapanis osta juba kolme kuni viie aasta pärast. Tema sõnul kavatseb lihatööstus hakata Jaapanisse eksportima külmutatud tooteid ning vajab kohapeal esmajoones hulgimüügipartnereid.

Loe täispikka lugu Saarte Häälest.