Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Uudised

INTERVJUU  Gunnar Siiner: ei saa müüa midagi, mis endale ei meeldi

Autor: Tõnis Kipper

23 aastat Kadi raadios, neist 13 tegevjuhina. Tänavu sügisel asus Gunnar Siiner tööle hoopis Saaremaa Lihatööstuse müügidirektorina.

On sul meeles esimene tööpäev?

Peaaegu. Tööleasumine oli sujuv. Tegin noortesaadet ja tõsisemaks läks töö siis, kui hakkasin raadio müügipoolega tegelema. Eetris käimine ja diskoriamet oli lihtsalt lõbus.

Mida sa raadios müüd?

Müüd kuulajate usaldust ettevõtetele.

Praegu sa müüd liha.

Suures plaanis võib nii öelda. Kui neid kaht võrrelda, siis kuigi mingis osas on üht keerulisem müüa ja teist lihtsam, siis usaldus on see, mis peab mõlemal poolel olema.

Mis hetk see oli, kui teadvustasid, et tahad teha midagi muud?

Eks Covidi-aeg oli aeg enda süvaanalüüsiks. Vaatasin, mida uut võiks proovida ja millal oleks selleks õige aeg. Nagu nüüd öeldakse, karjääri mõistes on 40 uus 20. Ma ei teinud muudatust seepärast, et eelmine töö ei meeldinud, vaid iseenda pärast.

Kas see oli ettepanek, millest ei saanud keelduda?

Igast ettepanekust saab keelduda. Aga ei, see ei olnud selline. See oli omaniku pakkumine, nad said aru, et muutusin veidi kibelevaks ja vaatasin rahutumalt ringi. Mind on alati käima tõmmanud uuendused, kas saame teha midagi lahedamalt lisaks traditsioonilisele meediapildile. Online, video sai tehtud ja mulle jäi sellest väheks. Jäin liiga paigale seisma. Olin liiga kaua ka olnud. Lehe puhul on värsket pilku vaja. Mul said ideed otsa ja vanade uues võtmes ketramine pole päris see.

Mis sinu igapäevane töö praegu on?

Vastutust on natuke vähem. Saaremaa Lihatööstusel on oma juht ja juhatus, mina vastutan vaid müügipoolel.

Oled kogu toodangu ära degusteerinud?

Üldisega olen kursis. Kevadist keeduvorsti olen söönud viie aasta vanusest alates. Selle tööga on selline asi, et ei saa müüa midagi, mis endale ei meeldi ja millesse ei usu. Tooted peavad endale ka meeldima. Arvan, et muidu ei tee müügitööd piisava entusiasmiga.

Mis on need asjad, mis elus tegemata jäänud? On neid asju ka?

Mul polegi midagi sellist. Mida selle kahetsusega ikka peale hakata. See on nagu üks ettevõtja ütles, et kui oleksin sama tark enne, kui mu naine tagantjärele, oleksin maailma kõige rikkam mees. Pilk tuleb ikka tulevikku suunata.

Kui pika aja peale sa oma tulevikku mõtled?

Oleneb, mis vinklist sa vaatad. Tööalaselt tahan, et asi läheks ülesmäge. Eraeluliselt sätin positsiooni, et mul oleks rahu ja hea olla. Kui tööalane elu on intensiivne, siis peab olema koht, kus on stabiilsus. Kui seda üldse pole, siis ei suuda inimene ühelgi alal midagi korda saata. Mina lähen hea meelega koju.

 

Allikas: Saarte Hääl